magazyn-boisko.pl
home
Najlepsze miejsce w sieci!

‹ Powrót

Przeprowadzka – na własną rękę czy z firmą transportową?
Pakowanie całego dobytku nie należy do przyjemnych i łatwych czynności. Radość ze zmiany miejsca zamieszkania szybko zastąpiona może zostać przez stres i zmęczenie spowodowane przenoszeniem mebli, ubrań oraz innych przedmiotów. By oszczędzić sobie nerwów, warto skorzystać z pomocy firmy transportowej.

Pomoc profesjonalistów. Kiedy się przyda?
Zanim chwycisz za telefon i zamówisz firmę przeprowadzkową, dokładnie oszacuj, ile rzeczy wymaga przewiezienia oraz użycia specjalnych zabezpieczeń. Dzięki temu łatwiej będzie Ci omówić usługę z kierowcą i zadbać o przedmioty, które wymagają specjalnego traktowania. Pomoc firmy przyda się, gdy posiadasz sporą liczbę mebli, które nie zmieszczą się do samochodu osobowego. Wsparcie okaże się konieczne także w przypadku, w którym musisz przenieść swoje rzeczy z lub na piętro.

O czym należy pamiętać, korzystając z usługi firmowej?
Przed wyborem firmy przejrzyj kilka ofert i porównaj je ze sobą. Dobrze również dokładnie dowiedzieć się, jaką flotą dysponuje wybrane przedsiębiorstwo transportowe. Warto wybrać to miejsce, w którym znajdują się nowe, solidne pojazdy. Pamiętaj również, by nie wybierać najtańszej opcji – może okazać się, że firma nie zaopatrzyła się w taśmy, drążki blokujące oraz innego typu ochraniacze.

Spisz umowę jeszcze przed przeprowadzką
By nie dać się oszukać przez nieuczciwą firmę przeprowadzkową, należy zawczasu podpisać z nią stosowną umowę, w której znajdą się przejrzyste informacje dotyczące opłat za przewóz rzeczy, kosztów paliwa czy pomocy podczas przenoszenia mebli. Warto stworzyć spis przedmiotów, by nie okazało się, że jeden z kartonów zaginął podczas przeprowadzki. Ważne jest również określenie terminu przeprowadzki. Należy także dokładnie omówić zakres usług oraz odpowiedzialność za poniesione szkody.

Nie wszystko na głowie firmy
Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie niektórych przedmiotów, zwłaszcza tych drobniejszych, lepiej przewieźć je w samochodzie osobowym. W ten sposób zadbasz o to, by nie stało im się nic złego podczas transportu. Zabezpieczysz się również przed kradzieżą lub zagubieniem przedmiotów.


© 2017